https://www.pablox.net

Stereo mixážny pult Tlačiť
Hodnotenie čitateľov: / 14
SlabéVynikajúce 
Napísal Administrator   
Sobota, 20 február 2010
Zapojenie stereo mixážneho pultu so 4mi vstupmi.
Mal som doma niekoľko ťahových potenciometrov z poľskej stavebnice ekvalizéru, tak som si spravil jednoduchý mixážny pult. Je to skôr zmiešavač ako mixážny pult, ale obsahuje minimum súčiastok a schéma je veľmi jednoduchá. Jediným problémom môže byť zhá?anie ťahových stereo potenciometrov (môžete použiť aj klasické hriadeľové).

Mixpult obsahuje dokopy 4 vstupy - 2x pre elektretový mikrofón a 2x klasický LineIN. Pre zosilnenie signálu z mikrofónu je použitý jednoduchý tranzistorový predzosilňovač, zosilnenie je možné upraviť zmenou rezistorov 560k (vyššia hodnota = vyššie zosilnenie). Signály na LineIN vstupoch nie sú nijako upravované.


Všetky vstupné signály sú zmiešavané cez rezistory 100k na spoločné vetvy L a P kanála a následne sú opäť zosilnené tranzistorovými zosilňovačmi. Tu sa zosilnenie upravuje rezistormi 330k. Túto hodnotu som odskúšal, pri 560k bol problém so skreslením signálu na LineIN vstupoch pri napájaní 12V, pri 12V zase nefungovali dobre mikrofónne vstupy. Ak by boli problémy, skúste laborovať s týmito rezistormi. Zverej?ovať nákres DPS je zbytočné, aj tak si ju musíte navrhnúť pre konkrétne typy potencimetrov. Potenciometre som použil ťahové, 100k/log.
 
schema
Schéma zapojenia (kliknite pre zväčšenie)
 
 foto
Plošný spoj mixpultu ešte nevstavaný do krabice 
 
Posledná úprava ( Utorok, 18 október 2011 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Osobný blog

Ak vás zaujíma nielen elektronika, navštívte náš osobný blog, ktorý sme založili spolu s manželkou :)

  

http://www.ajmysmetu.com

Reklama

Sponzor

Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk

Bannery

svetelektro
elweb

Reklama

Štatistiky


TOPlist