https://www.pablox.net

RGB LED lampa s ATMEGA8 a ATTINY13 Tlačiť
Hodnotenie čitateľov: / 7
SlabéVynikajúce 
Napísal Administrator   
Streda, 06 júl 2011
Jednoduchá lampa s RGB LED meniaca farby s procesorom ATMEGA8 alebo ATTINY13
foto

Farebná hudba riadená cez LPT už na Win7 nefungovala tak mi neostalo nič iné ako využiť výkonovú RGB LED inak. Trochu som skúšal programovať v BASCOME, ale skôr len tak na zabitie času.V jednom klube mali takú vec, že svetlá na chodbách plynule menili farby v rozpätí asi 5min. Teraz som si nato spomenul a zbúchal som jednoduchý program, ktorý pomocou 3 PWM kanálov postupne rozsvecuje jednotlivé farby RGB modulu. Ešte by to chcelo celé vstavať to nejakej vázy prípadne pripevniť na strop nech to má efekt :) Prikladám aj video ako zapojenie pracuje, na stiahnutie sú aj podklady pre BASCOM (neberte si z nich moc príklad :D ).

 schema
Schema zapojenia

Podklady + HEX súbor 

 

Video funkcie. Zmenou premennej cas v programe sa mení rýchlosť prelínania farieb. Na videu má premenná hodnotu 3ms aby nebolo video zbytočne dlhé. V HEXe má hodnotu 50ms.

 

Verzia s ATTINY13 (pridané 15.1.2016)

Potreboval som vyrobiť podobnú RGB lampu meniacu farby, nechcel som ale používať ATMEGU8 kvôli veľkosti. Našiel som zdrojový kód napísaný v jazyku BASCOM na tejto  stránke, len som zdroják upravil pre použitie 3 LED so spoločnou anódou. Procesor pracuje na internom oscilátore 9,6Mhz. Zdroják so skompilovaným HEX súborom je na stiahnutie tu. 

 schema

rgb

Posledná úprava ( Piatok, 15 január 2016 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Osobný blog

Ak vás zaujíma nielen elektronika, navštívte náš osobný blog, ktorý sme založili spolu s manželkou :)

  

http://www.ajmysmetu.com

Reklama

Sponzor

Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk

Bannery

svetelektro
elweb

Reklama

Štatistiky


TOPlist