https://www.pablox.net

Úprava reproduktorov MPS-60 od Sony Ericssonu Tlačiť
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal Administrator   
Streda, 20 august 2014
Úprava reproduktorov MPS-60, ktoré sa používali k starším Sony Ericssonom na externý vstup a napájanie bez použitia pôvodného fastportu.
img

Tieto mini reproduktory používané ešte k starším Sony Ericssonom ako externé reproduktory som minule našiel zahrabané v krabici. Zvykol som ich nosiť na opekačky, grilovačky a hrali celkom pekne a aj dostatočne hlasno (lepšie ako chrčítko v telefóne :) ). Momentálnou ich nevýhodou bolo, že majú ešte starý fastport a všetky nové telefóny majú už výstup cez 3,5mm jack (konečne, koho by bavilo furt čistiť špáradlom znečistené kontakty fastportu). Rozhodol som sa na reproduktory dorobiť externý vstup a napájanie. Bolo to vcelku jednoduché, stačilo sa napojiť na niekoľko bodov na DPS. Napájanie je možné zvoliť buď z jedného LiION článku (4,2V) prípadne 5V z USB. Pri použití napájania z USB OTG získate opäť prenosné mini reproduktory k telefónu :)

piny1
Spodná časť DPS a vyznačené body kam treba napojiť audio vstup. Spájkovacie body sú celkom malé, chce to tenký hrot spájkovačky a pevnú ruku (väčší náhľad získate kliknutím na obrázok).

piny2
Vrchná strana DPS kde je potrebné pripojiť napájanie - SMD kondenzátor v strede DPS (väčší náhľad získate kliknutím na obrázok).

img
Reproduktory po úprave aj so zachovaným fastportom.

Posledná úprava ( Streda, 20 august 2014 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Osobný blog

Ak vás zaujíma nielen elektronika, navštívte náš osobný blog, ktorý sme založili spolu s manželkou :)

  

http://www.ajmysmetu.com

Reklama

Sponzor

Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk

Bannery

svetelektro
elweb

Reklama

Štatistiky


TOPlist