https://www.pablox.net

Didaktik Gama - nahrávanie hier Tlačiť
Hodnotenie čitateľov: / 14
SlabéVynikajúce 
Napísal Administrator   
Sobota, 20 jún 2009
Alebo jednoduchý návod ako nahrať tie staré hry
keďže som sa chcel na Game aj trochu zahrať alebo skúsiť čo to dá, musel som do nej nejak nahrať hry. V sekcii Odkazy nájdete linky na stránky, kde posťahujete hry. Hry majú príponu .TAP a môžu byť aj určené na ZX Spectrum, keďže Gama a ZX boli na 99% kompatibilné.
Na stiahnutie je aj balík 22Mb hier, ospravedl?ujem sa ale neviem už z ktorej stránky pochádzal, takže ak by to autora štvalo, nech mi napíše a link sem doplním. Balík je na stiahnutie <tu>.
 
čalej je potrebné súbor s príponou .TAP previesť a zvukový formát, čiže klasické WAVko. To urobíte pomocou super programíku WinTzx, ten je na stiahnutie <tu>
 
screen
Obrazovka programu WinTZX. Stačí otvoriť súbor a kliknúť vľavo na tlačítko podľa toho, akú príponu výstupného súboru chcete mať (WAV alebo VOC). 
 
 
Takto skonvertovaný súbor je potrebné teraz nahrať do Didaktiku pomocou konektora pre pripojenie magnetofónu. Ako prehrávač možno použiť aj sluchátkový výstup bežného PC, ja ho mám ale odfajčený tak používam mp3 prehrávač. 
 
konektor
Prepojenie prehrávača a Didaktiku. Pomocou rezistorov sa zo stereo signálu urobí mono. Hlasitosť potrebné vyskúšať, je lepšie začať vyššou.  
 
Spustenie nahrávania:
 Keč už máme všetko prichystané a pozapájané, zapneme Gamu a napíšeme príkaz na začatie nahrávania. Takže stlačíme [CAPS SHIFT] + [J] a potom [SYMBOL SHIFT] + 2x [P] . Na obrazovke by sa malo  vypísať toto: LOAD "". Teraz stlačte [ENTER] a pustite prehrávač. Na obrazovke by sa mal zjaviť prázdny obdĺžnik a po pár sekundách (z Gamy počuť dlhé pípnutie a potom trt) by sa mal vypísať názov programu. Pokiaľ pozadie pomaly bliká na červneo/modro (aspoň u mňa) tak je signál slabý prípadne moc skreslený. Treba skúsiť zmeniť hlasitosť. Potom už len čakať nekonečný čas kým sa tá hra nahrá :)
 
 
foto
Nahrávanie hry GALAXIANS
 
foto 
Galaxians po úspešnom nahraní :) ˝iadny DualCore ani GB pamäte. 
 
foto
Nahrávanie hry Dizzy
 
foto
Nahrávanie úspešné :) 
Posledná úprava ( Pondelok, 15 marec 2010 )
 
< Predchádzajúca

Osobný blog

Ak vás zaujíma nielen elektronika, navštívte náš osobný blog, ktorý sme založili spolu s manželkou :)

  

http://www.ajmysmetu.com

Reklama

Sponzor

Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk

Bannery

svetelektro
elweb

Reklama

Štatistiky


TOPlist